Flick - sokół wędrowny

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /usr/home/garbus2/domains/zielonelekcje.pl/public_html/includes/menu.inc).

Witam wszystkich. Na imię mam Flick i jestem sokołem. Sokołem wędrownym. Gatunek mój w Polsce praktycznie całkowicie wyginął, ale dzięki staraniom wielu ludzi, a w szczególności sokolników, powoli wracam do naszego kraju. Aktualnie w Polsce jest 15 par lęgowych, czyli około 30stu sokołów. Niektóre można podglądać w gniazdach przez Internet.
Nie wiem czy wiecie, ale jestem bardzo wyjątkowy, to dla tego, że jestem najszybszym stworzeniem na ziemi. W latach 90tych pan Ken Franklin podjął próbę zmierzenia prędkości, jaka osiągam podczas lotu nurkowego. Okazała się, że to około 400 km/h. Podczas Zielonych Lekcji opowiem wam, w jaki sposób natura przystosowała mnie do osiągania i przetrwania tak wielkich prędkości. Do zobaczenia.

Poniżej link do filmu National Geographic o tym w jaki sposób dokonywano pomiaru prędkości pikowania sokoła wędrownego. Niestety tylko po angielsku. Może to motywacja do nauki. Miłego oglądania.

Jak dokonywano pomiaru prędkości sokoła wędrownego